Apie mus

Tikslai - Vizija - Pasiekimai

Akademija savo gyvavimą pradėjo 2013 metų žiemą kaip juridinis vienetas - viešoji įstaiga „Suvalkijos jaunimo futbolo klubo akademija". Iki 2018 metų akademija savo veiklą buvo nukreipusi į individualias treniruotes, organizavo stovyklas ir regiono talentingiausius vaikams atvėrė duris pasivaržyti su užsienio futbolo akademijomis.


2018 metais futbolo akademijai suteiktas naujas vardas ir pakeista visa marketingo strategija. Futbolo entuziastų, tėvelių bei verslininkų iniciatyva, Marijampolėje buvo nuspręsta įkurti šiuolaikišką, europinio lygio futbolo akademiją ir pavadinti ją -  „Marijampolė City“. 


Per keletą metų akademija jau spėjo užsitarnauti patikimos ir tvirtais žingsniais žengiančios pirmyn sporto ugdymo įstaigos vardą. Stabilūs treniruočių grafikai, vakarietiška treniruočių programa, dviejų kvalifikuotų trenerių darbas treniruočių metu, aiškios reglamentuotos akademijos taisyklės padarė įspūdį vaikų tėveliams ir nepaisant didelio sporto bazių trūkumo, nemažino nuoseklaus didėjimo treniruotes lankyti norinčiųjų skaičiuje.

Šiai dienai „Marijampolė City“ futbolo akademijoje sportuoja 7 įvairaus amžiaus grupės (4-17 m.), taip pat į futbolo užsiemimus kviečiamos ir mergaitės. Akademijos auklėtiniai yra ugdomi naudojant elitinės Belgijos RSC „Anderlecht“ akademijos jaunimo ugdymo programą ir metodiką. 2019 metais LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse debiutavo ir „Marijampolė City“ vyrų ekipa, kuri tarp 13 ekipų užėmė 5-ą vietą. Lietuvos čempionate dalyvavo ir Marijampolės vardą garsino ir mūsų miesto futbolo senjorai, kurie yra futbolo akademijos piramidės dalis.

Akademija nuolat organizuoja stovyklas, tarptautinius turnyrus, futbolo festivalius darželiams ir turnyrus mėgėjams.


2020 metus akademija, vienintelė šalyje sporto srityje, pradėjo laimėdama „Europos solidarumo korpuso“ programos organizuotą konkursą ir vykdys projektą „Sąmoningi sporto savanoriai“. Projektu bus siekiama įtraukti neaktyvius, sportuojančių vaikų ir jaunuolių laukiančius treniruotėse, varžybose tėvus, brolius ir seseris taip pat jaunimą į „Marijampolė City“ futbolo akademijos sporto veiklų organizavimą, pagalbą juos rengiant.

Šiais metais „Marijampolė City“ futbolo akademija ir toliau sieks profesionaliai organizuoti ir vykdyti futbolo užsiėmimus kiekvienam juos lankančiam vaikui ir jaunuoliui, nepriklausomai nuo jo futbolo gebėjimų lygio ar įgūdžių. Taip pat šių metų vienas iš pagrindinių tikslų - didinti vaikų, jaunuolių ir suaugusių fizinį aktyvumą per įvairias futbolo iniciatyvas Marijampolės savivaldybėje. Šis tikslas yra glaudžiai susijęs su 2011 - 2020 m. valstybinės sporto plėtros strateginiu tikslu - „sudaryti sąlygas visų Lietuvos socialinių grupių įtraukimui į sporto veiklą, taip sprendžiant itin svarbius visuomenės sanglaudos, gyvenimo kokybės gerinimo, gyventojų sveikatos ir sveikos gyvensenos, didesnio darbingumo, laisvalaikio užimtumo uždavinius ir kartu sukuriant socialinį pagrindą didelio meistriškumo sportininkų rengimo sistemai.“

Akademijos tikslai:

  • ugdyti visavertes asmenybes, tik pilnavertiškai išugdyta asmenybė, taps pilnaverčiu visuomenės nariu, ir visos Lietuvos ateitimi;
  • skatinti vaikų ir jaunimo saviraišką, sudaryti sąlygas visokeriopam savų gabumų realizavimui;
  • ieškoti talentingų sportininkų, ir sudaryti sąlygas jų pilnaverčiam tobulėjimui;
  • ruošti aukšto meistriškumo žaidėjus profesionalų futbolo komandoms ir įvairaus amžiaus Lietuvos nacionalinėms rinktinėms;
  • siekti, kad Akademijai būtų suteiktas Nacionalinės akademijos statusas;
  • organizuoti masines futbolo šventes, vietinius bei tarptautinius futbolo turnyrus, visokeriopai vystyti bei reklamuoti futbolą Lietuvoje.

Akademijos vizija:

Tai bus pirmoji privati futbolo akademija Lietuvoje, turinti visą savo infrastruktūrą. Numatytame plote bus įrengtas futbolo aikštynas su 1 pilnų matmenų aikšte bei 4-5 nepilnų matmenų aikštėmis, kuriose treniruosis Akademijos auklėtiniai. Taip pat bus įrengta uždarų patalpų aikštė, tad sportininkų rengimo procesas vyks visus metus. Šalia aikštyno įsikurs administracinis pastatas su viešbučiu, kavine, sporto prekių parduotuve bei sporto medicinos klinika.