Naujienos

„Marijampolė City“ gretose lietuviškų šaknų turintys futbolo talentai iš Brazilijos

 Iš Brazilijos, „Guarani Futebol Clube“, akademijos į „Marijampolė City“ futbolo akademiją persikėlė du broliai - Gabriel ir Leonardo Penna Martins Glugovskiai. Brolių pavardė lietuviškai skamba neatsiktinai, nors jie gimė ir augo Brazilijoje, jų proseneliai yra kilę iš Lietuvos, todėl broliai turi Lietuvos pilietybę. Garsioje, gimtosios šalies, futbolo akademijoje mokęsi futbolo paslapčių, profesionalo karjeros pradžia broliai nusprendė daryti Europoje, nors turėjo pasiūlymų iš Belgijos, pabuvę  peržiūroje, broliai sutiko susieti savo ateitį su „Marijampolė City“. Ateinančiame sezone 19- metis Gabriel ir 17-metis Leonardo atstovaus akademijos U19 ir vyrų komandoms.

„Apie, lietuvos piliečius, rodančius gerus rezultatus pajėgioje Brazilijos akademijoje ir norinčius išmėginti jėgas Europoje, sužinojau iš pažįstamo futbolo agento, kuris dirba su Brazilijos futbolininkais. Nedvejodamas pasiūliau atvykti pas mus. „Gabi“ ir „Leo“ darbas treniruočių metu, bei elgesys už aikštės ribų, yra labai profesionalus, pasirodymas vyrų komandos sudėtyje draugiškose rungtynėse taip pat paliko gerą įspūdį, todėl broliams pasiūlėme likti pas mus. Mūsų pasiūlytos sąlygos juos tenkino todėl sudarę sutartį džiaugiamės tiek mes tiek jie. Gabriel ir Leonardo norėtų atstovauti ir mūsų šalį, ir tikisi geru žaidimu nusipelnyti kvietimų į jaunimo rinktinių stovyklas.“ – pasakojo „Marijampolė City“ sporto ir techninis direktorius Mantas Babianskas.  

Vaikinus į Lietuvą atlydėjęs, jų tėvas Alexandre Penna Martins, dirbantis futbolo treneriu Brazilijoje, teigė : „Gabriel ir Leonardo daug metų žaidžia salės ir lauko futbolą, vaikinai nusprendė kad nori tapti profesionalais ir to tikslo siekia. Atsiradus galimybei susigrąžinti Lietuvos pilietybę, mums nekilo abejonių tą padaryti ir tai padarėme. Visada svajojome būti kuo arčiau Lietuvos ir „Marijampolė City“ suteikė mums galimybę išpildyti šią svajonę. Čia mus labai gerai priėmė, esame patenkinti čia sudarytomis sąlygomis“.

„Pradėti profesionalią žaidėjo karjerą Lietuvoje, man reiškia susigrąžinti savo šeimos istoriją. Mano prosenelis žaidė futbolą ir net gynė Lietuvos rinktines garbę prieš persikeldamas gyventi į Braziliją. „Marijampolė City“ sporto direktorius Mantas mums suteikė galimybę ir sudarė labai gerą atmosferą pasirodyti, treneris ir kitas personalas taip pat labai malonūs, o tai palengvina adaptaciją ir daro ją greitesnę. Esu labai laimingas ir padarysiu viską kad būčiau naudingas komandai“ – kalbėjo Leonardo.

„Lietuvos pilietybę gavome dėka prosenelio iš mamos pusės, apie atsiradusią galimybę žaisti „Marijampolė City“ komandoje mums pranešė agentas Dmitris, esame jam dėkingi. Aš pats žaidžiau „Guarani“ komandoje 7 su puse metų ir norėjau patirti naujų įspūdžių. Čia atvykus mumis labai rūpinasi  direktorius Mantas. Visi darbuotojai ir žaidėjai mus labai gerai priėmė ir sudarė puikias sąlygas žaisti futbolą. Labai džiaugiuosi šiuo nauju iššūkiu, o mano tikslai yra tokie patys kaip ir klubo, padedančio mums augti. Tikiuosi pavyks pasiekti užsibrėžtus tikslus ir įveikti iššūkius, o komandos sirgaliai gali būti tikri, kad atiduosiu visas jėgas dėl „Marijampolė City“.“ – broliui antrino Gabriel.