Naujienos

LFF.lt

LFF Licencijavimo komiteto posėdyje antradienį svarstytas klausimas dėl 2020 m. sezono II lygos licencijų suteikimo.

II lygos licencijos išduotos šiems klubams ir komandoms:

 • Utenos „Utenos Uteniui“;
 • „Marijampolė City“;
 • Kybartų „Sveikatai“;
 • Alytaus „Vidzgiriui“;
 • Kazlų Rūdos „Šilui“;
 • Šilutės „Šilutei“;
 • Klaipėdos raj. „Plikiams“;
 • Klaipėdos „Neptūnui“;
 • Plungės „Babrungui“;
 • Joniškio „Saned“;
 • Radviliškio „Radviliškiui“;
 • Šiaulių „Juventai-99“;
 • Klaipėdos „Rosai“;
 • Tauragės „Taurui“;
 • Panevėžio „Aukštaitijai“
 • Šiaulių „FA Šiauliams“ B;
 • Gargždų „Bangai“ B;
 • Telšių „Džiugui“ B;
 • Vilniaus „Žalgiriui“ C;
 • Alytaus DFK „Dainavai“ B;
 • Vilniaus „BFA“ B;
 • Kėdainių „Nevėžiui“ B.

Keletas klubų („Šilutė“, „Saned“, „Marijampolė City“) laikinai privalės naudoti alternatyvius stadionus, iki kol sąlygos šių klubų pasirinktuose namų stadionuose bus pagerintos.

Žemiau išvardintiems klubams dėl neįgyvendintų kriterijų II lygos licencijos kol kas nebuvo suteiktos:

 • Kupiškio „Kupiškis“ (nepateikta nei vienos srities dokumentacija);
 • Klaipėdos „Atlantas“ (neįgyvendinti finansiniai kriterijai, nepateikta personalo ir sporto kriterijų dokumentacija);
 • Vilniaus „Tera“ (nepilnai įgyvendinti finansiniai ir infrastruktūros kriterijai);
 • Vilniaus „Viltis“ (nepateikta finansinių kriterijų dokumentacija);
 • Vilniaus „Ateitis“ (įvertinimui laiku nepateikta finansinių ir personalo kriterijų dokumentacija);
 • Prienų „Prienai“ („Nemunas") (nepateikta nei vienos srities dokumentacija).

Licencijų negavę klubai turi galimybę iki 2020 m. kovo 30 d. pateikti apeliacijas ir jas pagrindžiančią medžiagą.

Numatoma, kad pateiktos apeliacijos LFF Apeliacinio licencijavimo komiteto posėdyje bus svarstomos kovo 31 d.

„Šiemet turime daugiau LFF II lygos licencijų siekiančių ir šiame etape jas jau įgijusių klubų. Nudžiugino tai, kad net sudėtingomis dabartinėms veiklos sąlygomis klubai ir toliau aktyviai dirbo siekdami įgyvendinti nustatytus reikalavimus. Žinome ir suprantame, kad dalis klubų dėl susidariusios padėties ir dėl nustatyto karantino sąlygų turėjo objektyvių sunkumų laiku parengti visą medžiagą, todėl turėdami daugiau laiko galės likusius trūkumus išsitaisyti iki Apeliacinio licencijavimo komiteto sprendimo kitą svavaitę“, – teigė Licencijavimo skyriaus vadovas  L. Zibolis.

LFF.lt

Dėl susiklosčiusios neeilinės situacijos visame pasaulyje, futbolininkai iš viso pasaulio ragina futbolo bendruomenę nerizikuoti, likti namuose ir laikytis saugumo reikalavimų.

Norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulyje siaučiantį koronavirusą, FIFA sukūrė vaizdo įrašą, kuriame pasitelkusi žymius pasaulio futbolininkus ragina taikyti elementarius veiksmus siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso.

Lietuvos futbolo federacija ragina futbolo aistruolius išlikti budriems bei dėl išplitusios koronaviruso grėsmės tinkamai rūpintis saugumo rekomendacijomis.

Veiksmingiausios atsargumo priemonės yra dažnas rankų plovimas. Rankų plovimas ar dezinfekavimas padės apsisaugoti nuo virusų. Taip pat siūloma stengtis neliesti akių, nosies ir burnos. Kosėdami ir čiaudėdami pridenkite nosį ir burną servetėle arba alkūnės linkiu. Servetėlę iš karto išmeskite į šiukšlių konteinerį su dangčiu, o rankas dezinfekuokite antiseptiku, kuriame yra spirito, arba nuplaukite vandeniu su muilu.

 

Marijampolė City futbolo akademija praneša, jog kovo 12 dieną buvo viešai pranešta ir informuoti visi akademijos bendruomenės nariai apie akademijos treniruočių sustabdymą.

Taip pat akademija informavo Marijampolės Sūduvos gimnazijos, Marijampolės "Saulės" pradinės mokyklos ir Marijampolės sporto centro Sūduva administracijas dėl laikinai stabdomų futbolo užsiemimų minėtų organizacijų aikštėse ir salėse.

Pranešame, jog šalyje paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, yra stabdomos visos ugdymo veiklos, įskaitant ir sporto organizacijų veiklą, t.y. stabdomos įvairių sporto šakų treniruotės. Rekomenduojama sportuoti namie.

Marijampolė City futbolo akademija atsiriboja nuo viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie vykstančias treniruotes Marijampolės Sūduvos gimnazijos lauko aikštėje. Informuojame, jog akademija neatsako už fizinių asmenų sąmoningumą ir veiklą, net jei jie yra akademijos bendruomenės nariai.

Taip pat akademija neatsako už esamus ar buvusius narius, kurie ne treniruočių metu dėvi akademijos oficialią aprangą.


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Kovo 7-8 dienomis „Marijampolė City“ futbolo akademijos 2010 metais gimusių berniukų komanda viešėjo Lenkijoje, Suvalkų mieste, kur dalyvavo tarptautiniame vaikų futsal turnyre „Wigry Cup 2020”.

Šiame turnyre varžėsi 10 komandų, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius po penkias. Mūsiškiai pirmą dieną rungtyniaudami A grupėje sužaidė keturias rungtynes ir iškovojo dvi pergales bei patyrė du pralaimėjimus.

Gedimino Jarmalavičiaus ir Rimo Radžiūno auklėtiniai turnyro starte susitiko su Balstogės MOSP ekipa, vėliau rungtyniavo prieš turnyro šeimininkų Suvalkų „Wigry“ akademiją, Vilniaus futbolo akademiją „Geležinis Vilkas“ ir Elko „Junior“ akademijos futbolininkus.

Sekmadienį „Marijampolė City“ futbolininkai sužaidė trejas rungtynes. Rungtyniauta prieš Balstogės „Hattrick“ ekipą, „Kauno Žalgirį“ ir Balstogės „Talent“ komandą.

„Marijampolė City" akademijos vartininkas Martynas Šova įvertintas turnyro organizatorių – išrinktas geriausiu turnyro vartininku.

Prizą gavo ir Augustas Radžiūnas, kuris buvo išrinktas geriausiu „Marijampolė City“ komandos žaidėju „Wigry Cup“ turnyre.

Vasario 28–29 d. „Anderlecht“ klubo akademijos ir „ProSoccerData“ atstovai surengė seminarus ir parodomąsias treniruotes Lietuvos futbolo akademijų atstovams.

Dviejų dienų mokymai Lietuvos sporto universitete prasidėjo nuo „ProSoccerData” elektroninės platformos funkcionalumų pristatymo ir naujovių. Kevin Vermeulen parodė kaip Lietuvos akademijos naudoja šią programą ir pažymėjo, jog Lietuvos futbolo organizacijos, palyginus su užsienio akademijomis, daug dėmesio skyrė platformai įdiegti ir su ja yra dirbama nuosekliai.

Briuselio „Anderlecht“ klubo akademijos (RSCA) atstovai Jean Kindermans, Frédéric Delooz ir Roel Clément pirmą dieną pristatė kamuolio kontrolės, pavojingų situacijų kūrimo, treniruočių, vartininkų rengimo modelį ir bendrus principus. Popietę naujajame Kauno manieže surengta parodomoji treniruotė, kurioje dalyvavo Andriaus Skerlos treniruojama Lietuvos vaikinų U-15 rinktinė.

Vasario 29 d. RSCA seminarų temos buvo žaidimas be kamuolio, presingas bei treniruočių blokų naudojimas. Praktinius mokymus vaikinavo U-15 rinktinės treniruotė, kurioje akcentuotas išėjimas į atakas.

„Esu patenkintas bendradarbiavimu su Lietuvos futbolo federacija. Jaučiu, kad turite daug entuziastingų trenerių ir asmenų, norinčių išmokti vis ką naujo. Galiu nuoširdžiai pasakyti, jog dabar regiu 2006 m. gimimo rinktinę su gerais ir talentingais žaidėjais, gebančius greitai suprasti žaidimo principus – būtent šioje treniruotėje gynybos principus. Tai yra laiko, treniravimosi ir žaidėjų vystymo reikalas, kada turėsite panašią į „Anderlecht“ žaidimo filosofiją“, – sakė RSC „Anderlecht“ akademijos techninis direktorius Jean Kindermans.

Deimantas Bička, vadovaujantis „Anderlecht“ jaunimo ugdymo įdiegimo programai, atskleidė kokios bus 2020 metų veiklos sritys. „Turime balandžio mėnesį pasitvirtinti bendradarbiavimo planą su Belgijos atstovais. Jau numatytas vienos geriausių „Anderlecht“ 2006 m. gimimo komandos atvykimas į Lietuvą gegužės 7–10 d. ir bus sužaistos rungtynės su Lietuvos 2005 m. gimimo rinktinės žaidėjais.

Šiais metais turėtume dirbti daugiau su vartininkų rengimo ir fizinio rengimo treneriais, turėtų būti labiau įsigilinta į treniruočių blokus ir juos kurti pagal lietuvišką modelį. Darbų daug ir jie tik intensyvės.“