Naujienos

Kol vyksta rinktinių pertrauka, mūsų "Marijampolė City" vyrų komanda, nesnaudžia, o treniruojasi, bei ruošiasi artėjančiomis kovoms Optibet Pirmoje lygoje. Šį sekmadienį, mūsiškiai, keliaus į Rygą, sužaisti draugiškų rungtynių su Latvijos čempionais Futbola klubs RFS (FK Rīgas Futbola Skola). Rungtynių pradžia 18:00 val birželio 18 d.

Šįmet Optibet Pirmos lygos čempionate, „Marijampolė City“ vyrų komanda, sezoną pradėjo iškovodama trys pergales iš eilės, tuo tarsi patvirtindama, kad sezono išvakarėse išsikelti tikslai siekti aukščiausių vietų, turi labai rimto pagrindo.

Pirmame ture, mūsiškiai, rungtyniavo Šiauliuose, kur nugalėjo „Šiauliai B“ ekipa rezultatu 3:2, du įvarčius pelnė Rokas Krušnauskas, vieną Karolis Chvedukas. Nors aikštės šeimininkai pirmieji išsiveržė į priekį, „Marijampolė City“ greitai išlygino, persvėrė ir įtvirtino rezultatą, kurį šiauliečiai sugebėjo tik sušvelninti. „Marijampolė City“ sudėtis šiose rungtynėse – Soso Kardava, Karolis Chvedukas (83‘Gabriel Glugovskis), Nedas Labukas, Alanas Marčiukaitis (46‘Titas Vitukynas), Luka Koberidze, Rokas Krušnauskas, Bogdan Mytsyk (74‘ Dima Sharikadze), Mantas Fridrikas, Otar Kobakhidze, Augustinas Akelis, Raphael Chukwurah.

Antrose rungtynėse, Garliavoje, vietos komanda įveikta rezultatu 2:0, abu įvarčius antrame kėlinyje pelnė Otaras Kobakhidze. Pirmame kėlinyje mūsiškiai rungtyniavo prieš stiprų vėją, todėl sunkiai sekėsi kurti atakas, komandoms pasikeitus vartams, antrame kėlinyje „Marijampolė City“ įrodė savo pranašumą. „Marijampolė City“ sudėtis šiose rungtynėse – Soso Kardava, Karolis Chvedukas, Nedas Labukas, Alanas Marčiukaitis (46‘Titas Vitukynas), Luka Koberidze, Rokas Krušnauskas, Bogdan Mytsyk , Haroldas Serbenta (69‘ Gabriel Glugovskis), Otar Kobakhidze (87‘ Dima Sharikadze) , Augustinas Akelis (87‘ Kajus Jankeliūnas), Raphael Chukwurah.

Kol vėjas ir saulė džiovina Marijampolės SC stadiono veja, namų rungtynes „Marijampolė City“ komanda turi žaisti ant dirbtinės dangos, deja Marijampolės manieže vietos neatsiranda todėl tenka namų rungtynes žaisti Prienų dirbtinės dangos stadione. Čia nominalūs rungtynių šeimininkai, „Marijampolė City“, priėmė  „Panevėžio B“ futbolininkus. Po Dimos Sharikadze įvarčio, mūsiškiai ilgą laiką pirmavo, visgi panevėžiečiai sugebėjo išlyginti rezultatą, o pergalę mūsų ekipai lėmė puikus Raphael Chukwurah įvartis – 2:1. „Marijampolė City“ sudėtis šiose rungtynėse – Soso Kardava, Karolis Chvedukas, Nedas Labukas, Titas Vitukynas, Luka Koberidze, Rokas Krušnauskas, Gabriel Glugovskis (46‘ Alanas Marčiukaitis), Otar Kobakhidze, Dima Sharikadze, Augustinas Akelis (59‘ Kajus Jankeliūnas), Raphael Chukwurah.

 

Artimiausias dvejas rungtynes, mūsiškiai taip pat žais Prienuose – balandžio 2 d., 14.00 val. su Vilniaus „Žalgiris B“ ir balandžio 8 d. 14.00 val. su Panevėžio „Ekranu“.

Turnyrinė lentelė :

Lentelė - Optibet I lyga 2023

#

Klubas

Rungt.

Perg.

Lyg.

Pral.

Įm. Įv.

Pral. Įv.

Įv. skirt.

Tšk.

1.

FK Babrungas

3

3

0

0

9

4

+5

9

2.

Marijampolė City

3

3

0

0

7

3

+4

9

3.

FK Nevėžis

3

3

0

0

4

1

+3

9

4.

Vilniaus BFA

3

2

1

0

5

2

+3

7

5.

FK Riteriai B

3

2

0

1

5

3

+2

6

6.

Kauno Žalgiris B

3

1

2

0

5

3

+2

5

7.

FC Neptūnas

3

1

1

1

6

5

+1

4

8.

FK TransINVEST

3

1

1

1

6

7

-1

4

9.

FA Šiauliai B

3

1

0

2

4

5

-1

3

10.

BE1 NFA

3

0

2

1

4

5

-1

2

11.

FK Ekranas

3

0

2

1

3

4

-1

2

12.

FK Minija

3

0

2

1

3

4

-1

2

13.

FK Žalgiris B

3

0

2

1

1

3

-2

2

14.

FK Garliava

3

0

1

2

3

6

-3

1

15.

FK Panevėžys B

3

0

0

3

4

9

-5

0

16.

Jonava

3

0

0

3

1

6

-5

0

 Iš Brazilijos, „Guarani Futebol Clube“, akademijos į „Marijampolė City“ futbolo akademiją persikėlė du broliai - Gabriel ir Leonardo Penna Martins Glugovskiai. Brolių pavardė lietuviškai skamba neatsiktinai, nors jie gimė ir augo Brazilijoje, jų proseneliai yra kilę iš Lietuvos, todėl broliai turi Lietuvos pilietybę. Garsioje, gimtosios šalies, futbolo akademijoje mokęsi futbolo paslapčių, profesionalo karjeros pradžia broliai nusprendė daryti Europoje, nors turėjo pasiūlymų iš Belgijos, pabuvę  peržiūroje, broliai sutiko susieti savo ateitį su „Marijampolė City“. Ateinančiame sezone 19- metis Gabriel ir 17-metis Leonardo atstovaus akademijos U19 ir vyrų komandoms.

„Apie, lietuvos piliečius, rodančius gerus rezultatus pajėgioje Brazilijos akademijoje ir norinčius išmėginti jėgas Europoje, sužinojau iš pažįstamo futbolo agento, kuris dirba su Brazilijos futbolininkais. Nedvejodamas pasiūliau atvykti pas mus. „Gabi“ ir „Leo“ darbas treniruočių metu, bei elgesys už aikštės ribų, yra labai profesionalus, pasirodymas vyrų komandos sudėtyje draugiškose rungtynėse taip pat paliko gerą įspūdį, todėl broliams pasiūlėme likti pas mus. Mūsų pasiūlytos sąlygos juos tenkino todėl sudarę sutartį džiaugiamės tiek mes tiek jie. Gabriel ir Leonardo norėtų atstovauti ir mūsų šalį, ir tikisi geru žaidimu nusipelnyti kvietimų į jaunimo rinktinių stovyklas.“ – pasakojo „Marijampolė City“ sporto ir techninis direktorius Mantas Babianskas.  

Vaikinus į Lietuvą atlydėjęs, jų tėvas Alexandre Penna Martins, dirbantis futbolo treneriu Brazilijoje, teigė : „Gabriel ir Leonardo daug metų žaidžia salės ir lauko futbolą, vaikinai nusprendė kad nori tapti profesionalais ir to tikslo siekia. Atsiradus galimybei susigrąžinti Lietuvos pilietybę, mums nekilo abejonių tą padaryti ir tai padarėme. Visada svajojome būti kuo arčiau Lietuvos ir „Marijampolė City“ suteikė mums galimybę išpildyti šią svajonę. Čia mus labai gerai priėmė, esame patenkinti čia sudarytomis sąlygomis“.

„Pradėti profesionalią žaidėjo karjerą Lietuvoje, man reiškia susigrąžinti savo šeimos istoriją. Mano prosenelis žaidė futbolą ir net gynė Lietuvos rinktines garbę prieš persikeldamas gyventi į Braziliją. „Marijampolė City“ sporto direktorius Mantas mums suteikė galimybę ir sudarė labai gerą atmosferą pasirodyti, treneris ir kitas personalas taip pat labai malonūs, o tai palengvina adaptaciją ir daro ją greitesnę. Esu labai laimingas ir padarysiu viską kad būčiau naudingas komandai“ – kalbėjo Leonardo.

„Lietuvos pilietybę gavome dėka prosenelio iš mamos pusės, apie atsiradusią galimybę žaisti „Marijampolė City“ komandoje mums pranešė agentas Dmitris, esame jam dėkingi. Aš pats žaidžiau „Guarani“ komandoje 7 su puse metų ir norėjau patirti naujų įspūdžių. Čia atvykus mumis labai rūpinasi  direktorius Mantas. Visi darbuotojai ir žaidėjai mus labai gerai priėmė ir sudarė puikias sąlygas žaisti futbolą. Labai džiaugiuosi šiuo nauju iššūkiu, o mano tikslai yra tokie patys kaip ir klubo, padedančio mums augti. Tikiuosi pavyks pasiekti užsibrėžtus tikslus ir įveikti iššūkius, o komandos sirgaliai gali būti tikri, kad atiduosiu visas jėgas dėl „Marijampolė City“.“ – broliui antrino Gabriel.

„Marijampolė City“ vyrų komanda pradeda pasirengimą 2023 m. Lietuvos Optibet Pirmos lygos pirmenybėms. Čempionatas prasideda kovo 10 dieną, mūsiškiai į pirmąją treniruotę renkasi likus mėnesiui iki čempionato pradžios, taip kaip ir buvo planuota. Komandai atstovaus pernai joje rungtyniavę – N.Vaitiekūnas, H.Serbenta, A.Lekeckas, D.Karpavičius, A.Akelis, M.Bulota, I.Zigmantas, I.Raštutis, A.Radžiūnas, L.Tupčiauskas, taip pat į komanda sugrįžo brazilas H.Borges. Komanda papildė kartvelas L.Koberidze, ukrainietis V.Masčenko.

„Naujokų bus ir daugiau, tiek lietuvių tiek legionierių. Lietuvius dar stebėsime treniruotėse ir tuomet nuspręsime ar jie tinka mūsų komandai, o iš didelio būrio mums siūlytų užsieniečių manau kad išsirinkome tinkamus, jų kvalifikacija nekelia mums abejonių, preliminariai su visais sutarėme ir jie jau pakeliui į Lietuvą. Juos pristatysime jiems atvykus. Komanda ir toliau treniruos G.Jarmalavičius, jam talkins du asistentai ir vartininkų treneris, taip pat turime papildymą kineziterapeutų tarpe, didės žmonių ir administracijoje bet apie tai vėliau. Iki čempionato pradžios treniruosimės Prienų dirbtinės dangos stadione, sužaisime 4-5 draugiškas rungtynes, Optibet Pirmos lygos čempionate kelsime sau aukščiausius tikslus.“ – prieš pirmąją treniruotę pasakojo „Marijampolė City“ techninis direktorius Mantas Babianskas.

„Laiko turime nedaug, bet turime pasirengimo planą, jo laikysimės. Svarbu kad visi žaidėjai būtų sveiki ir išvengtų traumų, tuomet būsime sezonui pasirengę tinkamai“ – pridėjo komandos vyr. treneris G.Jarmalavičius.

           Jau patvirtintų draugiškų  rungtynių grafikas :

Vasario  18 d. 12:00 val. Alytus FK ”Dainava”- “Marijampolė City”

Vasario  21 d. 19:00 val. FK "Jonava" - "Marijampolė City" 

Vasario  23 d. 20:30 val. FK "TransInvest" - "Marijampolė City"

Vasario 25 d. 12:00 val. FK “Garliava” - "Marijampolė City”

Vasario 28 d. 18:00 val.  "Marijampolė City" - FK "Kauno Žalgiris" 

Kovo  4 d. 15:00 val.  FK ”Metta” - “Marijampolė City”

Kovo  6 d.  13:30 val. "Marijampolė City" - "Skanstes SK"

Kovo  23d.  15:00 val. BFC "Daugavpils" - "Marijampolė City" 

Sausio 24 dieną Kaune įvyko antras sertifikuotų Lietuvos akademijų atletinio rengimo trenerių susirinkimas.

Pirmasis susitikimas, kuris vyko prieš Naujuosius buvo skirtas atletinio rengimo testavimų praktikos aptarimui, jo metu buvo nagrinėjamas testavimų protokolas ir sertifikavimo reikalavimai, liečiantys atletinio rengimo trenerių darbą organizacijose.

Tuo tarpu antradienio susitikimas buvo skirtas atletinio rengimo planų aptarimui, kuris buvo susietas su jau įvykusiais komandų žiemos testavimais ir rezultatų analize. Vienos akademijos pristatė individualius žaidėjų atletinio rengimo planus, kitos – komandinius tarpsezonio planus, atletinio rengimo principus organizacijose.

Gyvos diskusijos metu buvo galima išgirsti, kokiomis nuotaikomis gyvena atletinio rengimo treneriai ir kaip vyksta atletinio rengimo procesai organizacijose. Susitikimo pabaigoje LFF atletinio rengimo treneris Georgas Freidgeimas pristatė LFF atletinio rengimo planus, principus, tuo tarpu akademijos buvo supažindintos su šiuolaikinėmis atletinio ugdymo tendencijomis ir įvairia statistine medžiaga.

Susitikimuose aktyviai dalyvavo „Marijampolė City“ atletinio rengimo treneris Tomas Rainys, kuriam, pavasarį laukia dar dveji mokymai, kurie užbaigs naujų sertifikavimo vertinimo kriterijų apžvalgą, skirtą atletinio rengimo treneriams.